Jak grać?
Gry tupu zuma cieszą się wśród graczy ogromnym powodzeniem. Wydawać by się mogło, że ta prosta rozrywka nie będzie w stanie zatrzymać dłuższy czas przy komputerze żadnego gracza, ale jednak ich ogromna grywalność sprawia, że nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Super Zen Blaster to jedna z odmian tego typu gry która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim graczom.

Zasady gry Super Zen Blaster są bardzo proste – naszym celem jest trafianie do węża złożonego z kulek w taki sposób, aby zniknął on przed wejściem do dziury na końcu trasy. Uzyskujemy to poprzez strzelanie kulkami różnego koloru do węża w taki sposób, aby co najmniej trzy kulki tego samego koloru znalazły się obok siebie. Wówczas zostają one zlikwidowane, wąż się skraca i cofa, a my zyskujemy możliwość zniszczenia wszystkich kulek w wężu przed dotarciem do dziury na końcu trasy. Za każdą likwidację kulek uzyskujemy punkty, a najwięcej możemy ich zdobyć, kiedy podczas likwidacji jednego łańcucha koloru, kulki sąsiadujące z nim połączą się. Taka „reakcja łańcuchowa” może przynieść nam ogromne zdobycze punktowe.

W miarę pokonywania kolejnych plansz trudność gry wzrasta – węże są dłuższe, poruszają się szybciej przez co musimy szybciej strzelać kolorowymi kulkami i odpowiednio planować taktykę. Ponadto na planszy mogą pojawić się przeszkody które będą utrudniały Ci trafianie do kulek. To wszystko sprawia, że gra nie nudzi się szybko i zapewnia wiele godzin wciągającej i interesującej rozrywki.

W grze Super Zen Blaster aby wycelować kulką w węża sterujemy myszą, strzał oddajemy lewym przyciskiem myszy. Mamy w niej również możliwość zmiany koloru wystrzeliwanej kulki – możemy to zrobić wciskając spację. W prawym górnym rogu ekranu mamy możliwość śledzenia wyniku jaki uzyskaliśmy podczas rozgrywki. Zaraz obok tego znajduje się wyłącznik dźwięku z którego możemy skorzystać jeżeli dźwięki gry nas rozpraszają. Pewnym minusem Super Zen Blaster jest brak przycisku pauzy, jednak plansze rozgrywa się dość szybko, więc przerwę od gry możemy zrobić po zakończeniu danego poziomu.

Jak zatem możemy zauważyć, gra Super Zen Blaster ma niezwykle proste zasady, nie posiada rozbudowanych opcji, a jednak potrafi wciągnąć na długi czas. Po tym właśnie poznaje się gry najlepszej jakości – zapewniają one niesamowitą grywalność i są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Super Zen Blaster jest przeznaczony zarówno dla małych jak i dużych, kobiet i mężczyzn – każdy znajdzie w tej grze coś dla siebie, dlatego jeżeli tylko dysponujesz chwilą wolnego czasu spróbuj ulec grze, którą pokochał cały świat. Już teraz zagraj w Super Zen Blaster!