Poker Cash Game Guide: wybór odpowiedniej Gry Dla ciebie

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w gry pieniężne i chcesz się zaangażować, czasami może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Istnieje cały szereg różnych gier pokerowych do wyboru, szeroki zakres stawek i innych czynników, takich jak, ile chcesz grać heads-up lub z większą liczbą przeciwników.

W którą grę w pokera powinienem zagrać?

Załóżmy, że masz doświadczenie w grze W Pokera turniejowego, szybszą odmianę jak Spin & Go ' s lub nawet gry domowe z przyjaciółmi. Twoje doświadczenie w tych powinny dyktować, który wariant gry pieniężne wybrać pierwszy. Jeśli grałeś głównie w Texas Hold ' em w przeszłości (jak większość graczy PokerStars), to wskocz do jednej z tych gier, ale jeśli jesteś fanem pot-limit Omaha lub nawet miłośnikiem gier mieszanych dobrą wiadomością jest to, że są to wszystkie opcje, które można znaleźć na PokerStars.

Zazwyczaj Gry Hold ' em będą nieco trudniejsze niż inne opcje tylko dlatego, że jest o wiele więcej edukacji i strategii łatwo dostępne dla graczy, aby przynajmniej dostać się do właściwego poziomu. Więc jeśli wejdziesz do świata gier pieniężnych z doświadczeniem w PLO lub coś bardziej niejasnego, jak 2-7 Triple Draw, to będziesz miał natychmiastową przewagę. To nie jest powiedzieć, że Hold ' em jest nie do pobicia choć – nie będzie jeszcze wiele łagodniejszych gier można skakać od razu, zwłaszcza na niższych poziomach.

Jaką stawkę powinienem zagrać?

Każdy pokerzysta będzie miał osobiste podejście do ryzyka, ale ważne jest, aby wykorzystać pewien stopień zarządzania kapitałem przez cały czas. Dla tych, którzy nie słyszeli terminu bankroll management to skutecznie oznacza, że grasz stawki, które pozwolą Ci zachować w działaniu, nawet jeśli idziesz na passę przegranych. Zasadniczo, to siatka bezpieczeństwa, która powinna być elastyczna w zależności od twoich finansów.

W prawdziwym życiu, jeśli masz nisko płatną pracę, nie będzie rozsądne wychodzić i wydawać 10,000 funtów na garnitur na zamówienie. To samo dotyczy pokera. Jeśli masz mały bankroll (ilość pieniędzy odłożone do gry w pokera) z, powiedzmy £100, to nigdy nie należy trzymać cały bankroll w grze w dowolnym momencie. Zamiast grać w gry pieniężne z £100 buy in, znacznie lepszym podejściem jest rozbić, że w dół, kupując za £5 lub £10, co daje wiele możliwości, aby wygrać i Plan B, jeśli przegrasz.
Pamiętaj, że zarządzanie kapitałem może i powinien być elastyczny zbyt. Jeśli okaże się, że regularnie pokonując gry i twój bankroll rośnie należy spróbować grać na wyższych stawkach. A jeśli zdarzy ci się coś złego, zawsze możesz zejść, żeby zachować tę poduszkę.
Nie ma jeden rozmiar-pasuje do wszystkich strategii zarządzania kapitałem, ale jeśli myślisz o 20 buy ins dla każdego poziomu stawki jako minimum należy mieć, że powinien stać w dobrym miejscu.

Inne rzeczy do przemyślenia

Po wybraniu wariantu pokera musisz zdecydować, czy chcesz grać heads-up, 6-handed lub full ring. Istnieją plusy i minusy do każdego i wybór jednego zależy od stylu gry i umiejętności.

Heads-up to wyjątkowa gra, w której jesteś w ciemno każdej strony, wymuszając mnóstwo działań. Nie możesz sobie pozwolić na bycie zwartym lub biernym, ponieważ zostaniesz przejechany przez przeciwnika. Heads-up faworyzuje graczy, którzy są wygodne grając szeroką gamę rąk, są w stanie grać agresywnie i którzy nie mają nic przeciwko dużo wariancji. Jako takie, heads-up prawdopodobnie pasuje doświadczonych graczy pieniężnych więcej niż to rookies-jeśli chcesz dać mu go spadek w stawkach pierwszy.

6-max i full ring mają znacznie więcej wspólnego niż heads-up, ale wciąż są subtelne różnice. Full ring zdecydowanie pasuje graczom grać bardziej napięty styl i są pobłogosławione więcej cierpliwości. Zdecydowanie należy nadal być agresywny, ale można sobie pozwolić, aby poczekać na silniejsze ręce przed grą, głównie dlatego, że rolety nie pożre na stosie tak często. Będziesz musiał rozluźnić się, aby prosperować na 6-max, dodając więcej 3-zakłady do gry i upewnij się, że kradniesz rolety często. Z mniej graczy przy stole średnia siła rąk startowych będzie niższa zbyt, więc należy pamiętać o tym przy podejmowaniu decyzji o wejściu do puli lub nie. Coś takiego jak Q-T off suit w pełnej grze ring może być łatwe krotnie, ale podczas gry 6-max jest to ręka, która zasługuje na podniesienie z.

Wreszcie, w grze gotówkowej otrzymasz możliwość wyboru, ile chcesz kupić w Za-jest to zwykle minimum 20 dużych żaluzji i maksymalnie 100 dużych żaluzji. Zakładając, że korzystasz z dobrego zarządzania kapitałem Postaraj się zapewnić, że zawsze kupić w 100 Duże rolety. Pozwoli to grać z głębszych stosów, co daje więcej okazji, aby ściągnąć bluffs, a także wygrać maksymalną, gdy trafisz dużą rękę. To również wspaniałe doświadczenie do nauki czytania rąk-kluczowa umiejętność, która przydaje się niezależnie od tego, czy grasz w gry pieniężne lub turnieje.