Jak grać?

Kulki Klasyczne to gra dla każdego kto lubi pomyśleć. Pierwowzór wielu innych gier z serii kulki. Jeśli lubisz gry kulki musisz zagrać i w tę.

Szukasz wciągającej, wymagającej gry kulki? Tutaj w przeciwieństwie do większości gier kulki nie chodzi o zręczność . Tutaj nie goni nas czas. Musimy za to pomyśleć jak rozkładać kulki na planszy, żeby zdobyć jak największą liczbę punktów. Klasyczne Kulki jest więc grą dla ambitniejszych graczy, którzy mając wolną chwile mogę skupić się na grze. Od gracza wymaga umiejętności przewidzenia kilku ruchów naprzód.

Jak we wszystkich grach kulki tak i tutaj musimy sprawić żeby kulki znikały z planszy. Jak we wszystkich i tutaj dzieje się to za pomocą ułożenia kulek w tym samym kolorze obok siebie. Kulki znikną gdy obok siebie, w linii znajdzie się 5 kulek w tym samym kolorze. W jednej kolejce możemy wykonać jeden ruch. Jeśli po ruchu tym nie ułoży nam się 5 kulek w rzędzie i kulki nie znikną to pojawi się kolejna partia z której będziemy mogli próbować ułożyć linie. Z każdym kolejnym ruchem na planszy jest więcej kulek i mamy utrudnione zadanie. Gdy kulka koloru nam potrzebnego jest otoczona przez inne kulki lub na drodze między nią a kulkami do których chcemy ją dostawić stoją inne kulki to nie wykonamy takiego manewru.

Za każde 5 zdjętych kulek otrzymujemy 5 punktów. Kulki mogą być w jakiejkolwiek linii, pionowej, poziomej lub na ukos.

Sterowanie w grze Kulki Klasyk odbywa się za pomocą myszki, zaznaczamy kulkę którą chcemy przenieść a następnie wolne miejsce na planszy w które kulkę ma zostać przeniesiona. Należy pamiętać że między jednym a drugim pole musi być niezblokowana, innymi kulkami, ścieżka. Na dole gry mamy aktualny wynik. Tutaj też możemy włączać i wyłączać dźwięki. Jeśli grasz w pracy czy szkole i masz podłączone głośniki na pewno przyda Ci się ta opcja. Gra ta na pewno zapewni Ci wiele godzin fajnej rozrywki.

Zagraj w Kulki Klasyczne bez limitu czasu. Najstarsza wersja gry kulki dostępna wśród wielu innych gier kulek. Kulki Klasyczne to jednak podstawa w którą musisz zagrać. Sprawdź tą i inne już teraz. Znajdź swoją ulubiona grę.