Jak grać?
Jeżeli poszukujesz wciągającej i ciekawej gry, dzięki której rozwiniesz swoją zręczność, zdolność planowania ruchów a także przewidywania zdarzeń, to warto zagrać w Bubble Creature. To jedna z nowszych odmian gier polegających na likwidowaniu kulek tego samego koloru. Bubble Creature jednak ma w sobie nutkę świeżości i z pewnością będzie doskonałą odmianą dla wszystkich graczy, którzy znudzeni są już typowymi dla tego typu gier rozwiązaniami.

Oczywiście sens całej rozgrywki nie zmienia się – naszym celem jest strzelanie do kulek umieszczonych na planszy z armatki w taki sposób, aby obok siebie znalazły się co najmniej trzy kulki tego samego koloru – wówczas są one likwidowane a nam łatwiej jest dostać się do specjalnych kulek oznaczonych kluczykiem. To właśnie one odpowiedzialne są za przejście do kolejnego etapu. Uzbieranie odpowiedniej ilości kluczy zależnej od poziomu planszy, spowoduje uwolnienie przyjaznego stworka znajdującego się w klatce po prawej stronie ekranu. Tych stworków w całej grze jest pięć, do każdego z nich przypisane są cztery plansze więc zapewnia nam to doskonałą rozrywkę na długie godziny.

Pokonywanie kolejnych poziomów oznacza, że na planszy pojedynczo będą pojawiały się nowe kulki. Im wyższy poziom tym tempo ich dodawania się zwiększa, dlatego musimy coraz szybciej i sprawniej podejmować decyzje i trafiać kulkami w odpowiednie miejsca. Musimy też pamiętać, że trafienie w wyżej ułożone kulki może spowodować likwidację tych, które znajdują się niżej i nie są połączone z innymi kulkami. Dzięki temu niszczymy większą ich ilość i dodatkowo zyskujemy bonusowe punkty.

Sterowanie w grze Bubble Creature odbywa się za pomocą myszki, strzelamy lewym jej przyciskiem. W prawym górnym rogu ekranu znajdziemy informacje o poziomie na którym obecnie się znajdujemy a także o liczbie punktów jakie zdobyliśmy. Pod klatką stworka możemy sprawdzić ile kluczy już zebraliśmy i ile nam jeszcze brakuje do ukończenia danej planszy. W prawym dolnym rogu ekranu z kolei mamy przycisk umożliwiający nam wyciszenie muzyki urozmaicającej nam rozgrywkę.

Gra Bubble Creature dla każdego miłośnika gier tego typu będzie z pewnością powiewem świeżości i może sprawić, że na nowo zafascynuje nas ten sposób rozrywki. Z kolei osoby, które nigdy nie miały okazji zagrać w takie gry na pewno docenią ich ogromną grywalność i Bubble Creature będzie zapewne początkiem do poznawania kolejnych gier tego typu dostępnych w sieci. Jednak ktokolwiek nie wybierze tej gry, niezależnie od wieku spędzi wiele godzin na rozrywce od której bardzo ciężko jest się oderwać. Zapraszamy do świata Bubble Creature!